

Ovo su glancerice ili tzv lakirke koje žive u pijesku pa ih nakon vađenja ostavite malo u vodi da ispljuju pijesak…
Tada ih samo stavimo u posudu na vatru da se same otvore o očistimo meso iz ljuštura, svaka školjka ima vrećicu sa pijeskom koju lako osjetimo pod prstima, nju obavezno trebamo odstraniti. Na maslinovom ulju popržimo vrlo kratko samo da zamiriši nasjeckani češnjak i peršunovo lišće te gore dodamo meso školjaka podlijemo bijelim vinom, malo posolimo i dodamo po potrebi vode ( mora ) koju su školjke izbacile otvarajuči se.
Ako nemamo vino poslužit će limunov sok.
Sve zajedno prodinstamo dodajući krušne mrvice ( bezglutenske ) kako bi malo dobili na gustoći umaka.
Ovako pripremljene školjke moji najradije jedu umačući kruh u umak,,,ali je jako fino i kada se prelije po tjestenini.